Aktualności

Smukła forma dedykowana do niskiej zabudowy

19 kwietnia 2022

Nowy jednostronny klimatyzator kasetonowy Slim od TOSHIBA

Czyste powietrze to podstawa dobrego samopoczucia. Wszędzie tam, gdzie wysokość zabudowy ma znaczenie doskonale sprawdzi się nowy jednostronny klimatyzator kasetonowy marki TOSHIBA. Opinie potwierdzają, że jest to prawdziwy przełom – rozwiązanie łączy w sobie system trzystopniowej filtracji z nowoczesnym designem. Ponadto, montaż klimatyzatora kasetonowego jest niezwykle prosty, bowiem w nowym modelu uległ zmniejszeniu zarówno jego rozmiar, jak i waga. Kaseta 1-drogowa Slim systemów VRF jest idealna do zabudowy w najmniejszych przestrzeniach sufitowych, co znacznie poszerza możliwość jej zastosowania. Świetnie sprawdza się w pomieszczeniach komercyjnych, usługowych czy mieszkalnych. Kasetę cechuje atrakcyjna cena, elegancki design, zaawansowany system filtracji, inteligentne sterowanie i łatwość obsługi. To nie koniec walorów tego klimatyzatora kasetonowego. Opinie wskazują na doskonałą oszczędność energii, co oznacza niższe koszty użytkowania oraz większą dbałość o środowisko.

Nowy jednostronny klimatyzator kasetonowy Slim marki TOSHIBA to idealne rozwiązanie do pokoi hotelowych, gościnnych, a także sali konferencyjnych i recepcji.
Z powodzeniem można go także stosować w pomieszczeniach mieszkalnych, gdzie doceniona zostanie wysoka kultura pracy ze zredukowanym hałasem do nawet 25dB(A).

Zupełnie przeprojektowana nowa kaseta 1-drogowa Slim to odpowiedź na oczekiwanie rynku, dotyczące niskiej przestrzeni zabudowy, co rozwiązuje konieczność nadmiernego obniżania sufitu. Dla firmy Toshiba ważne było również opracowanie nowego, designerskiego wyglądu. Model charakteryzuje  trzystopniowa filtracja oraz szeroki typoszereg mocy - od 0.9 do 8 kW, współpracujących z zaawansowanymi systemami VRF marki TOSHIBA.

Przyjrzyjmy się uważniej temu nowemu klimatyzatorowi kasetonowemu marki TOSHIBA. Opinie projektantów potwierdzają, że jest to doskonale skrojony produkt. Elegancka kaseta 1-drogowa Slim świetnie wpisuje się w różne wnętrza, a nowoczesna filtracja gwarantuje stały dostęp do czystego powietrza. Kolejną zaletą jest łatwy montaż klimatyzatora kasetonowego Slim, który sam w sobie jest lżejszy i mniejszy nie tylko od swojego poprzednika, ale od wielu analogicznych produktów dostępnych na rynku.

Jednostronny klimatyzator kasetonowy Slim – w trosce o jakość powietrza

Wybór klimatyzatora podyktowany jest obecnie nie tylko chęcią ochłodzenia powietrza, ale także jego oczyszczenia. Nowy jednostronny klimatyzator kasetonowy Slim to prawdziwy przykład skutecznej filtracji w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników. Możemy zapomnieć o szkodliwych substancjach, drażniących alergenach, jak też o nieprzyjemnych zapachach oraz ryzyku powstania kondensacji i pleśni w pomieszczeniach. Unikatowa konstrukcja oraz nowoczesne systemy zastosowane w urządzeniu zapewniają długotrwałe uwalnianie chłodnego i zawsze świeżego powietrza.

Trzy etapy filtracji

Oczyszczanie powietrza odbywa się w trzech etapach. Na początku przeprowadzana jest filtracja wstępna, podczas której zatrzymywane są większe zanieczyszczenia. Kolejno powietrze kierowane jest na plazmowy oczyszczacz powietrza. To tutaj zanieczyszczenia uzyskują ładunek ujemy, a następnie są przyciągane przez dodatnio naładowany wymiennik ciepła. Końcowym etapem filtracji jest ich usunięcie wraz z wykroploną wilgocią.

To właśnie specjalna warstwa żywicy, którą pokryty jest wymiennik ciepła, zapobiega przyczepianiu się tłuszczy i brudu. Zanieczyszczenia są po prostu spłukiwane za pomocą wody powstałej ze zjawiska kondensacji, dzięki czemu klimatyzator jest czysty i po każdym użyciu wygląda jak nowy.

Co więcej, za sprawą zastosowanych unikatowych technologii samoczyszczącego się wymiennika sprawność i higiena pracy pomiędzy okresami konserwacji pozostają na wysokim poziomie. Ma to również przełożenie na obniżenie kosztów eksplantacji jednostronnego klimatyzatora kasetonowego Slim którego sprawność pomiędzy przeglądami jest utrzymana na stałym poziomie.

 

Klimatyzator kasetonowy – opinie potwierdzają energooszczędność

Nowa kaseta 1-drogowa Slim charakteryzuje się wygodnym sterowaniem oraz na bieżąco informuje użytkownika o jakości powietrza. Urządzenie oszczędza energię oraz posiada szereg innych usprawnień. To tylko kilka z powodów, dla których coraz bardziej rośnie zainteresowanie jednostronnym klimatyzatorem kasetonowym marki Toshiba. Opinie potwierdzają jego funkcjonalność w codziennym stosowaniu.

Odbiorcy poszukują rozwiązań inteligentnych, dzięki którym można zaoszczędzić koszty oraz wykorzystywać w pełni potencjał nowych technologii. Nowy klimatyzator sprawdza się tu doskonale. Kaseta 1-drogowa Slim może być wyposażona w czujnik obecności, co pozwala realnie zaoszczędzić energię. Jeśli czujnik obecności wykryje, że nie ma nikogo w obszarze użytkowania to urządzenie przełączy się w tryb gotowości lub całkowicie wyłączy. Warto wspomnieć także o specjalnym czujniku zanieczyszczeń, który wykryje stężenie PM2,5 i PM10, a następnie wyświetli dane o jakości powietrza w bardzo czytelny sposób, za pomocą specjalnego kodu kolorystycznego. Sam czujnik ma możliwość wykrywania zanieczyszczeń o wielkości nawet PM1.0 (1μm).

Dodatkowo urządzenie posiada bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania oraz przycisk do aktywowania funkcji oczyszczania powietrza. Łatwy montaż klimatyzatora kasetonowego wraz z całą gamą udogodnień oznacza prawdziwe korzyści z jego użytkowania.

Montaż klimatyzatora kasetonowego

Kaseta 1-drogowa Slim to doskonały wybór do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni między stropowej. Zwarta konstrukcja oznacza łatwą instalację w miejscach, gdzie wcześniej byłoby niemożliwe założenie klimatyzatora. Niezależnie od mocy urządzenia (od 0,9 do 8kW), jego wysokość to jedynie 150 mm - aż 36% mniej w stosunku do poprzedniego modelu (235 mm). Redukcji o 8 kg uległa także waga nowego modelu – z 22 kg do zaledwie 14 kg,  a to oznacza łatwiejszy transport oraz montaż.

Te niewielkie rozmiary przekładają się na duże możliwości instalacyjne, nawet w bardzo niskich pomieszczeniach (wystarczy 16 cm przestrzeni w suficie na potrzeby instalacji oraz 50 cm na rzecz przyszłego serwisu urządzenia).

Kompaktowy klimatyzator sprawa, że użytkownicy mogą dalej cieszyć się wysokimi pomieszczeniami. Nowa kaseta 1-drogowa Slim to także zysk dla inwestora, który może wybudować więcej pięter na bazie tej samej wysokości bloku lub hotelu, nie martwiąc się o to, że musi zachować większe przestrzenie w sufitach.

 

Zapraszamy do kontaktu celem otrzymania pełnej informacji.

TOSHIBA – Biuro Główne – Region Centrum

Al. Krakowska 22, Sękocin Nowy
05-090, Raszyn

kontakt@toshiba-hvac.pl

+48 (22) 715-58-58

+48 (22) 715-58-62