TOSHIBA

O firmie

     Początki TOSHIBA sięgają 1875 roku i są związane z dwoma wielkimi wynalazcami. Hisashige Tanaka słynął ze swojej pomysłowości. Hasło witające gości fabryki Tanaka Engineering Works, „Ułatwiamy życie rzeczami potrzebnymi ludziom”, wyrażało jego głębokie poświęcenie sprawie poprawy jakości ludzkiego życia. Ichisuke Fujioka był ojcem japońskiej elektroniki. Wyprodukował pierwsze japońskie żarówki i kładł podwaliny japońskiego przemysłu elektronicznego. 

     Dziś, po ponad 140 latach, Grupa TOSHIBA dostarcza szeroki zakres produktów i usług, opartych na najlepszych innowacyjnych technologiach, cechujących się najwyższą jakością. Poprzez stały rozwój innowacyjnych technologii staramy się tworzyć produkty i usługi polepszające życie człowieka, prowadzące do rozkwitu zdrowego społeczeństwa.

fabryki

Historia TOSHIBA w branży HVAC

Firma TOSHIBA jest wiodącym liderem w dziedzinie rozwiązań HVAC. Jej historia związana z branżą klimatyzacyjną sięga 1930 roku, kiedy to na rodzimym rynku – w Japonii opracowała pierwszą hermetyczną sprężarkę. Pięć lat później stworzyła swój pierwszy klimatyzator w wykonaniu przenośnym. Kolejnymi krokami milowym w historii firmy były kolejno w 1961 – pierwszy na świecie klimatyzator typu Split; 1967 – pierwsza w Japonii sprężarka rotacyjna do klimatyzatora; 1980 – pierwszy na świecie inwerterowy klimatyzator mieszkaniowy (widoczny na zdjęciu); 2001 – jako pierwsza na świecie produkuje klimatyzator komercyjny wykorzystujący rotacyjną sprężarkę inwerterową DC (na czynnik R410A); 2004 – wyprodukowano pierwszy system VRF – Super Modular Multi System na czynnik R410A; 2010 – opracowano największej wydajności sprężarkę dwu-rotacyjną DC; 2015 – wprowadzono kolejną już generację systemów SMMS serii-e, a rok później wypuszczono w pełni inwerterowy 3-rurowy system VRF z odzyskiem ciepła generacji SHRMe. Ostatnie lata to wprowadzanie całej gamy urządzeń pokojowych i komercyjnych opartych o pracę na ekologicznym czynniku R32.
fabryki

Nasz cel

Działanie w duchu „zrównoważonej innowacyjności” zarówno w zakresie technologii produktów, jak 
i procesów produkcyjnych. Niezależnie czy chodzi o dobór komponentów, jakość wykonania, funkcjonalność czy żywotność naszych produktów – jakość stanowi istotę naszych przedsięwzięć. Nasze działania są odbiciem tego, czym jesteśmy.

Jesteśmy zespołem

Nasze działania oparte są na wzajemnym współpracy, szacunku i dążeniu do doskonałości, niezależnie czy chodzi o zespół wewnątrz organizacji czy naszych partnerów. To właśnie ścisła i długofalowa współpraca z naszymi partnerami, oparta na lojalności i właściwych relacjach biznesowych jest kluczem do wspólnego sukcesu.

TOSHIBA to…

… partnerstwo, stabilizacja, jakość, niezawodność, innowacyjność, zrównoważony rozwój, marka z historią, przyszłość.

Nagrody

Duch innowacji TOSHIBA wpływa na politykę firmy, pozycję na rynku oraz sprzyja ciągłemu usprawnianiu parametrów urządzeń. Poczynając od 1994 TOSHIBA otrzymuje co roku prestiżowe nagrody za wybitne osiągnięcia w przemyśle.

Energy Winner Award in Korea(2009)

ACR 2016 AWARD (AC product of the year) in UK(2016)